Victorii pentru CFR 2 Cluj și Arieșul Turda

Vineri au avut loc primele două meciuri ale etapei a 11-a în Liga a 3-a, iar în Seria 5, care ne interesează în mod special, CFR 2 Cluj și Unirea Dej s-au întâlnit pe terenul de la Baza Sportivă ”CMC”, în vreme ce Sticla Arieșul Turda a primit vizita celor de la CSC Sânmărtin. Fără victorie în precedentele cinci meciuri, feroviarii au sperat să pună capăt ghinionului. Și au reușit, impunându-se cu 2-1, prin golurile marcate de un jucător de la prima echipă, Sebastian Mailat. Acesta a punctat în minutele 57 și 58, prima dată din penalty. Unirea Dej a redus din diferență în minutul 63, tot în urma unei lovituri de la 11 metri, transformată de Bogdan Pop. Cu același rezultat s-a încheiat și meciul de la Turda, în care Arieșul a revenit de la 0-1. Dan Florin a marcat ambele goluri ale învingătorilor, în minutele 61 și 73. Începând cu etapa a 11-a, meciurile din Liga a 3-a se joacă de la ora 14. Restul de șase partide vor avea loc sâmbătă, 2 noiembrie, între care și AFC Odorheiu Secuiesc – Sănătatea Cluj. Etapa viitoare, Unirea Dej joacă cu Sănătatea Cluj, iar CFR 2 Cluj primește replica celor de la Sticla Arieșul Turda.