“U” NTT Data Cluj a fost surclasată

“U” NTT Data Cluj a fost învinsă, miercuri, de CSM Târgovişte, într-un meci contând pentru etapa a 13-a din cadrul Diviziei “A1” de volei feminin. CSM s-a impus cu scor de forfait, 3-0, pe seturi 25-22, 25-19, 25-12, după 73 de minute. Universitatea a contat în acest meci pe Străchinescu, Gagea, Miclea Grigoruţă, Tarţa, Vodă, Cocoş, Şipoş, Bara, Tamaş, Dancu şi Stanciu.

Cele mai multe puncte, câte zece, au marcat Cocoş şi Dancu. După primele două seturi cât de cât echilibrate, cel de-al treilea s-a aflat la discreţia învingătoarelor, cu toate că Universitatea a început bine şi a condus cu 2-1 şi 3-2. Mai mult decât atât, setul al treilea a stat sub semnul echilibrului până la 8-7 pentru CSM, care apoi s-a desprins la 18-7.

Etapa viitoare, pe 18 ianuarie, “U” NTT Data Cluj întâlneşte, pe teren propriu, CSM Lugoj.

Să mai scriem că “U” NTT Data a suferit a treia înfrângere la rând cu 0-3, după cele cu Dinamo Bucureşti şi Ştiinţa Bacău.