Patru medalii pentru judoka universitari la CN U21

Nu mai puțin de 242 de judoka, 130 la masculin și 112 la feminin, reprezentând 22 de cluburi din țară, și-au dat întâlnire, la sfârșitul săptămânii trecute, în perioada 12-14 aprilie, la Drobeta Turnu Severin, în cadrul finalei Campionatului Național de Judo Under 21 individual. Sportivii universitari au adus în palmaresul clubului patru medalii, două de argint și două de bronz. Ioan Dzitac (categoria -55 kg) și Paul Creată (categ. -90 kg) au cucerit medaliile de argint, iar Denisa Așchiopoaie (categ.-57 kg) și Riccardo Stoica (categ. -90 kg) au obținut medaliile de bronz. Merită amintite și rezultatele obținute de Roxana Oprea, la categoria -52 kg, respectiv Cristian Ionasciuc, la -100 kg, ocupanți ai locului 5, iar Flavius Lungu a terminat pe locul 7 la categoria -55 kg.

”U” Prodvinalco – SCM Gloria Buzău
Sâmbătă, 20.04.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugbyștii primesc vizita Gloriei Buzău

Echipa de rugby masculin ”U” Prodvinalco Cluj va primi vizita rugbyștilor de la SCM Gloria Buzău, în cadrul etapei a11-a din Superliga CEC Bank. Jocul va avea loc sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 11, în Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”. ”U” Prodvinalco se află pe locul șapte, cu șapte puncte în clasamentul Superligii, iar Gloria Buzău ocupă locul cinci, cu 15 puncte. Partida tur, disputată în luna septembrie, a fost câștigată de SCM Gloria Buzău cu scorul 12-7. În ultimul meci, clujenii au fost învinși de Dinamo București.