Fotbal / „U” Cluj a jucat un amical de o repriză

Aflată în cantonament în Antalya, Universitatea Cluj ar fi trebuit să joace, miercuri, un amical cu echipa bulgară Slavia Sofia, însă a fost contramandat din cauza terenului devenit impracticabil ca urmare a ploilor căzute. „Studenții” au întâlnit, ieri, pe Cernomoreț Varna, însă amicalul s-a redus la o singură repriză de 45 de minute, arbitrul fiind nevoit să întrerupă jocul din aceeași cauză, vremea potrivnică. „Meciul” s-a terminat 0-0, iar Bogdan Lobonț, antrenorul principal al Universității, a aliniat următoarea formație: Dur Bozoancă – A. Coman, I. Ursu, Prodan, Taub – Greu, Florescu, O. Ursu – Hațiegan, Pârvulescu, Gavra. În chiar ziua partidei, Alexandru Taub și-a serbat ziua de naștere.