Duș rece pentru Unirea Dej

CFR 2 Cluj a avut 3-1 în disputa cu Avântul Reghin, dar nu s-a ales decât un punct, iar Arieșul Turda a scăpat printre degete victoria cu ACS Unu Gloria Bistrița, primind gol în prelungiri.

Unirea Dej n-a reușit să confirme victoria cu Luceafărul Oradea și a făcut doar act de prezență la meciul cu CSC Sânmărtin, contând pentru etapa a 9-a din cadrul Ligii a 3-a, Seria 5. Gazdele și-au trecut în cont a treia victorie consecutivă și s-au impus cu 5-1, după ce oaspeții au deschis scorul în minutul 9, prin Bogdan Pop. Tot un Pop, dar Sergiu, a restabilit egalitatea, în minutul 12, din penalty. Gazdele au trecut în avantaj după șase minute, grație lui Ionuț Ban, iar Alexandru Florian a mărit avantajul amfitrionilor după numai două minute, stabilind scorul primului mitan. Același Florian a „recidivat” la 13 minute după pauză, iar Florin Pop a închis tabela în prelungiri. CFR 2 Cluj a avut 1-0 și 3-1 în disputa cu Avântul Reghin, disputată pe terenul de la Baza Sportivă „CMC”, dar oaspeții au revenit și au evitat înfrângerea cu două goluri marcate târziu, de Covaciu și Moldovan. Feroviarii au bifat al doilea rezultat de egalitate după cel cu Viitorul Șelimbăr și au ajuns la trei meciuri la rând fără victorie. Arieșul Turda a scăpat printre degete victoria cu ACS Unu Gloria Bistrița, echipă care etapa trecută a învins CFR 2 Cluj. ”Sticlarii” au marcat în minutul 79, prin Paleoca, dar veteranul Adrian Nalați (36 de ani) a adus un punct oaspeților în prelungiri. Jucătorul trecut pe la Gloria Bistrița, Perugia, Pandurii Tg. Jiu și Politehnica Iași și-a salvat echipa de la înfrângere.