Tînăr înjunghiat cu briceagul de un elev pe care îl agresase

    Un tînăr de 22 de ani a fost înjunghiat, joi, de un elev de 19 ani de la Liceul de industrie alimentară din Cluj-Napoca, în apropierea şcolii respective.

Purtătorul de cuvînt al IPJ Cluj, Alma Bruja Brehariu, a declarat, pentru AGERPRES, că din primele cercetări reiese că tînărul de 19 ani a fost agresat de cel de 22 de ani, după care primul a scos un briceag şi l-a înjunghiat pe celălalt.

Tînărul înjunghiat a fost transportat de urgenţă la spital.

Alma Bruja Brehariu a spus că poliţiştii au deschis anchetă penală împotriva tînărului de 19 ani pentru port ilegal de cuţit şi lovire.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.