Volei / Unirea Dej, una caldă, alta rece

În turneul organizat de CSU Știința București, Unirea Dej a învins echipa gazdă cu 3-2 și a pierdut cu SCMU Craiova, scor 1-3. În primul meci, dejenii au revenit de la 1-2 la seturi, iar în decisiv s-au impus cu 15-13, punctul victoriei fiind adus de Giljanovic. În meciul cu SCMU Craiova, Unirea a cedat primul set cu 20-25, dar au restabilit egalitatea după o evoluție foarte bună în setul al doilea, adjudecat cu 26-24. Dejenii l-au cedat greu pe al treilea, cu același scor, 24-26, Craiova dominând setul al patrulea, scor 25-18. Curuia Pop a fost principalul marcator al Unirii Dej, cu 17 puncte, urmat de Magdaș, cu 13 puncte. În celelalte meciuri ale turneului găzduit de Știința București, Dinamo a învins SCMU Craiova cu 3-1, relansând lupta pentru ultimul loc de play-off.