Unirea Dej a mai pierdut un meci în Turcia

Fotbaliştii de la Unirea Dej au pierdut, scor 0-4 (0-1) amicalul cu echipa daneză de liga a II-a Naestved Boldklub, al treilea susținut în cantonamentul din Antalya.

Danezii au deschis scorul în minutul 33, din penalty, stabilind rezultatul pauzei. La șapte minute după reluare, în urma unui corner, nordicii și-au dublat avantajul. 0-3 s-a făcut în minutul 64, în timp ce scorul final a fost stabilit în minutul 82.

Pentru FC Unirea Dej au jucat: Chindriș (‘80 Checicheș) – Maftei, Burdeț (‘65 Militaru), Buta, Gîț (‘58 Roș) Ad. Pop (‘71 Călugăr), Chira (‘58 D. Pop), Matiș (‘45 Cătinean), Cocian (‘79 Bogdan), Al. Pop (‘79 Fulga), Blaj (C) (‘65 An. Pop).

Antrenorul dejenilor, Dragoș Militaru a declarat la finalul meciului că, în ciuda înfrângerii, este mulţumit de ritmul jocului practicat de elevii săi, şi că un mare câştig al acestor confruntări  internaţionale este că poate folosi toți jucătorii din lotul deplasat în Turcia.

Astăzi, în ultimul amical din acest cantonament, Unirea Dej va juca împotriva grupării Zhetysu (prima ligă din Kazakstan).