„U” Cluj, ținută în șah pe teren propriu

Universitatea Cluj și Concordia Chiajna s-au întâlnit, vineri seară, pe „Cluj Arena”, în prologul etapei a 8-a din cadrul Ligii a 2-a de fotbal. Meciul s-a terminat nedecis, scor 1-1. Oaspeții au marcat primii, în minutul 52, prin albanezul Azdren Lullaku, care l-a învins pe Muțiu cu un șut din afara careului, dar avantajul oaspeților a durat până în minutul 77, când Mâneran a restabilit egalitatea, din ce ntrarea lui Novac.

Universitatea a ajuns la cinci meciuri consecutive fără înfrângere, toate sub bagheta lui Costel Enache. Este a doua remiză a „Șepcilor Roșii” în acest sezon după acel 0-0 cu Metaloglobus București.

A fost al zecelea meci dintre Universitatea  și Concordia, dar abia al doilea în Liga a 2-a. Clujenii acumulează 14 puncte, iar etapa viitoare, pe 26 octombrie, întâlnesc, în deplasare, CS Mioveni, grupare aflată pe locul 9 înaintea etapei a 8-a.