„U” Cluj se impune în meciul cu Pandurii Tg. Jiu

Universitatea Cluj și Pandurii Tg. Jiu s-au întâlnit, luni seară, pe „Cluj Arena”, într-o partidă contând pentru etapa a 6-a din Liga a 2-a. Cei de la Pandurii au „aterizat” la Cluj-Napoca după patru înfrângeri consecutive: 1-2 cu Rapid București, 0-5 cu Turris Turnu Măgurele, 0-4 cu Concordia Chiajna și 1-2 cu CS Mioveni. Iar pe „Cluj Arena” au contabilizat-o pe a cincea, după ce gazdele și-au valorificat avantajul terenului propriu și s-au impus cu 2-0, scorul fiind stabilit încă din prima repriză. Idan Golan a deschis scorul, după ce portarul advers a respins cu greu șutul lui Meșter. Scorul primei reprize a fost stabilit de experimentatul Dorin Goga, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Același Golan a mai avut o bară. „U” a început meciul în formula Muțiu – Rus, Luchin, Telean, Neciu, Filip, Negrean, Ștefănescu, Meșter, Golan, Goga. Cele două echipe s-au întâlnit de patru ori pe parcursul ultimelor două sezoane, „studenții” având câștig de cauză în toate jocurile. Studenții” au disputat până acum trei meciuri sub comanda noului tehnician.