Spectacol muzical-epigramistic

 Casa de Cultură a municipiului Cluj-Napoca, în parteneriat cu Uniunea Epigramiştilor din România şi Cenaclul ‘’Satiricon’’, organizează vineri, 28 septembrie a.c., cu începere de la ora 17, spectacolul muzical- epigramistic sub genericul „Haz de necaz”. Membrii cenaclului ‘’Satiricon’’ al Casei de Cultură a municipiului vor prezenta creaţii epigramistice recente pe teme de actualitate social-politică, iar elevi ai Liceului de Muzică ‘’Sigismund Toduţă’’ vor prezenta momente muzical-instrumentale din creaţia românească şi universală.

Manifestarea va avea loc în sala nr. 26, etaj II, a Casei de Cultură a Studenţilor, Piaţa Lucian Blaga, nr.1-3 (noul sediu al Casei de Cultură a municipiului Cluj-Napoca).

Organizatorii invită pe toţi iubitorii de muzică şi epigrame să ia parte la acest spectacol, care îşi propune, prin tematică şi conţinut, să sancţioneze, cu umor şi talent, derapajele şi disfuncţionalităţile din viaţa social-politică naţională şi locală.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.