Rugby | Înfrângere pentru U Elbi

”U” Elbi a întâlnit sâmbătă, pe terenul din Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”, pe SCM USV Timișoara în cadrul etapei a 2-a a Ligii Naționale de rugby Kaufland.

Elevii lui Cristian Săuan au început bine meciul cu o lovitură de pedeapsă transformată de căpitanul Toma Mîrzac, dar oaspeții au preluat treptat inițiativa și au intrat la pauză în avantaj, scor 24-3.

Repriza a doua a început cu un joc mai echilibrat în primele 10 minute în care ambele echipe au reușit câte o încercare, pentru ”U” Elbi punctând Teodor Ursu cu transformare a aceluiași Toma Mîrzac. Până la final oaspeții au mai reușit două eseuri transformate și jocul s-a încheiat cu 45-10 în favoarea acestora.

În runda a treia, ”U” Elbi Cluj va întâlni, sâmbătă, în deplasare, pe Steaua București.