Regele Spaniei va vizita România

Regele Spaniei, Felipe al VI-lea, va fi în vizită în România pe 10 iunie, a anunţat, preşedintele Nicuşor Dan.

Tot pe 10 iunie, şeful statului va merge în vizită oficială la Chişinău.

„În cursul lunii iunie o să avem – 10 iunie: o vizită a Regelui Spaniei, tot 10 iunie – o vizită a noastră la Chişinău. Imediat după – participare la un summit în Ucraina, la un summit între ţările din Europa de Sud-Est şi Ucraina”, a spus Nicuşor Dan în cadrul unei conferinţe de presă

Totodată, şeful statului a amintit că va participa în această lună la Summitul NATO de la Haga (24 – 26 iunie), respectiv la Consiliul European de la Bruxelles, pe 27 iunie.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.