Poveşti din Armenopolis: Proiect de promovare, la Gherla

Vineri, 29 martie, în municipiul Gherla va avea loc ediţia a treia a proiectului de promovare „Poveşti din Armenopolis”.

Organizată de Primăria Municipiului Gherla şi Centrul Turistic din localitate,  manifestarea, găzduită de astă dată de Pizzeria „La Cabana”, începând cu ora 17:00,  continuă şirul acţiunilor de promovare a oraşului Gherla, fostul Armenopolis, vechi şi renumit centru al comunităţii armeneşti din ţara noastră.

În cadrul întâlnirii vor prezenta materiale informative despre istoria şi tradiţia oraşului Vladimir-Alexandru Bogosavlievici, prof. Mihaela Kezdi, Alexandru Mihai Tămaş şi Radu Andron. Moderator: managerul Centrului Turistic Gherla, Monica Pătac . Invitat permanent: prof. univ. Gabriel-Virgil Rusu din Cluj-Napoca.

SZ.Cs.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.