Patinaj / CS „U” Cluj dă cea mai bună patinatoare pe role din țară

La sfârșitul săptămânii trecute a avut loc la Cluj-Napoca ediția 2021 a Campionatelor Naționale de patinaj viteză pe role. La competiția găzduită de Baza Sportivă „Gheorgheni”, peste 120 de sportivi de la 12 cluburi din întreaga țară s-au întrecut la cele 5 probe și la Poliatlon. „Viteziștii” de la „U” Cluj s-au aflat printre protagoniștii întrecerii în frunte cu Raluca Ștef care a obținut locul 2 în probele de 500, 1.000 și 1.500 de metri și a câștigat cursa de 3000 de metri. Cu aceste rezultate sportiva noastră a cucerit medalia de aur și la Poliatlon devenind cea mai bună patinatoare pe role din țară. La rândul lui, Răzvan Militaru a reușit să se claseze pe locul 2 la fiecare dintre probele la care a participat și de asemenea la Poliatlon intrând astfel în posesia medaliilor de argint. Patinatorii de la ”U” Cluj se vor reîntâlni cu gheața la o sesiune de antrenamente în Germania, în vederea participării la Campionatul Național de juniori la Cupa Mondială de seniori.