Material lemnos de circa 11.000 de lei, confiscat de poliţiştii din Beliş

În urma unui control, poliţiştii au depistat un bărbat care transporta circa 22 de  metri cubi de cherestea, în valoare de 11.000 de lei, fără aviz de însoţire. Materialul lemnos a fost ridicat şi predat organelor silvice.

„La data de 19 februarie, ora 19:20, poliţiştii din cadrul Secţiei 8 Poliţie Rurală Huedin – Postul de Poliţie Comunal Beliş, au depistat un bărbat care transporta material lemnos, fără respectarea prevederilor legale. Bărbatul de 26 de ani, din judeţul Alba, a fost depistat pe DN1 R, în afara localităţii Poiana Horea, în timp ce transporta cu o autoutilitară circa 22 metri cubi de cherestea răşinoase, pentru care nu a putut prezenta aviz de însoţire” – informează IPJ Cluj.

Bărbatul a fost sancţionat contravenţional, conform Legii 171/2010 privind stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor silvice, iar materialul lemnos, în valoare de circa 11.000 de lei, a fost ridicat şi predat în custodie organelor silvice

D.S.F.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.