CHEMAREA BUCOVINEI

Filiala Cluj a Societăţii pentru Cultură şi Literatură Română în Bucovina organizează întrunirea sa trimestrială joi, 25 septembrie 2014, de la ora 17, în Sala „I. Muşlea” a Bibliotecii Centrale Universitare „Lucian Blaga”, cu următoarele teme:

Vecinătatea slavă a României de-a lungul vremii; prezintă dr. Corneliu Grigorovici • Acad. Prof.univ.dr. Nicolae Edroiu va prezenta cartea „Din heraldica teritorială a Bucovinei istorice, Hotinului şi Herţei” de Prof.univ.dr. Alexandru Grigore Pisoschi; Col.dr. Vasile Tutula va prezenta cartea „Comunicare şi propagandă…” de Vasile Baciu, Vasile Tutula.

Sînt invitate să participe toate persoanele interesate de tematica anunţată, dar în mod special cele originare din Bucovina, Ţinutul Herţa şi Hotin.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.