CFR Cluj învinsă de liderul din Zweite Bundesliga, în cantonamentul din Spania

Spre deosebire de anul trecut, CFR Cluj nu are deloc rezultate favorabile în meciurile de verificare. Vineri, într-o partidă disputată la Oliva Nova, în Spania, campioana României, a pierdut, scor 0-1, în fața echipei Darmstadt, liderul diviziei a doua din campionatul Germaniei. Unicul gol al partidei a fost reușit de Ronstadt, în minutul 71, după o execuție de excepție, sub transversala porții apărate de Cristian Bălgrădean.

Antrenorul echipei din Gruia a rulat întreg lotul avut la dispozitie.

Echipa de start: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu – Deac, Boateng, Cvek, Petrila – Malele, Yeboah

Echipa din repriza secundă: Bălgrădean – Bălan, Țîru, Billong, Camora (c) – Muhar, Bordeianu, Vito – Bîrligea, Maglica, Janga

În prima partidă de verificare din cantonamentul de la Oliva Nova, CFR Cluj a remizat, miercuri, 1-1 cu echipa germană din Zweite Bundesliga, Holstein Kiel.

CFR Cluj mai are în program o partidă de verificare până la întoarcerea în țară. Campioana României va disputa primul meci oficial al anului, luni 23 ianuarie, împotriva liderului Superligii, Farul Constanța. Meciul se va disputa la Năvodari, cu începere de la ora 20.00.