CFR Cluj a învins Gaz Metan Mediaș într-o partidă amicală

Profitând de pauza intervenită în Liga din cauza partidelor naționalei României din preliminariile Campionatului Mondial, campioana en titre CFR Cluj a disputat, la sfârșitul săptămânii trecute, o partidă amicală în compania celor de la Gaz Metan Mediaș. Meciul s-a disputat pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 23, prin Ionuţ Larie (fost jucător al feroviarilor), iar CFR a egalat cu cinci minute înainte de pauză, prin golul lui Gabriel Debeljuh. Clujenii au câştigat în urma golului marcat de Ciprian Deac, în minutul 62, din penalty. CFR a început cu Bălgrădean – Susic, Vinicius, Cr. Manea, Latovlevici – Hoban, Bordeianu – Deac, Rondon, Pereira, Debeljuh. Gaz Metan a  rspuns cu Buzbuchi – Butean, Yuri Matias, Larie, Horj, Velisar – Gabriel de Moura, Francisco Junior, Ronaldo Deaconu, Ze Manuel – Vlad Morar. CFR Cluj și Gaz Metan Mediaș s-au mai înfruntat în acest an de două ori, pe 7 ianuarie, tot într-o partidă amicală, respectiv pe 21 februarie, în campionat. Amicalul s-a terminat 1-1, iar oficialul a fost câștigat de clujeni cu 1-0.