Bogdan Marișca a câștigat Raliul Clujului 2021

Echipajul Bogdan Marișca / Sebastian Itu (Ford Fiesta R5) a câștigat Raliul Clujului Star Lubricants powered by MotoIntegrator 2021, după ce s-a impus în 5 dintre cele 6 probe speciale.

Dacă prima zi, după cele două treceri pe “Făget”, Marișca a încheiat-o pe poziția secundă, duminică pilotul Napoca Rally Academy a crescut ritmul pe “Tarnița” și “Dângău” și a încheiat raliul cu un timp total de 00:52:09,1 minute.

Echipajul sibian Sebastian Barbu / Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2) a terminat pe poziția a doua, la 42 de secunde în spatele câștigătorului. Podiumul a fost completat de brașovenii Dan Gîrtofan / Tudor Mârza (Skoda Fabia Rally2).

Probele montane de duminică s-au desfășurat sub supravegherea de la înălțime a unui elicopter al Inspectoratului General de Aviație și s-au desfășurat fără evenimente majore.

Raliul Clujului Star Lubricants powered by MotoIntegrator s-a bucurat de prezența unui public numeros, atât la Startul Festiv de vineri, cât și pe probe și la Festivitatea de premiere de duminică.