„U” Cluj a pierdut ultimul amical din Antalya

Universitatea Cluj a încheiat seria amicalelor din Antalya cu o înfrângere, 2-3 cu formația daneză FC Fredericia. Scandinavii au reușit un come-back spectaculos de la 0-2, scor înregistrat la pauză. Erik Lincar a început duelul de a cu: Gorcea – Alarcon, Gugu, Ilie, Mitrea – Neacșu, Balgiu, Ribeiro – Tescan, Boiciuc, Fernandes. Tescan a deschis scorul în minutul 22 și tot el l-a majorat pe finalul primei reprize, marcând din lovitură liberă. Universitatea a început repriza a doua în formula: Păun – Alarcon, Gugu, Ilie, P. Pîrvulescu – Pires, Remacle, Haită – Hofman, Boiciuc. Haită putea majora avantajul în minutul 58, dar decarul clujenilor a șutat la colțul scurt, însă portarul a respins. FC Fredericia a redus din diferență în minutul 66, după o pătrundere pe partea stângă și un șut din afara careului mic. Danezii au înscris încă două goluri în minutul 68 și în minutul 71 din penalty. Universitatea Cluj a efectuat, joi, un ultim antrenament înainte de a părăsi Turcia.