U Cluj a pierdut primul amical din Austria, în fața campioanei Slovaciei

U Cluj a pierdut, scor 0-3, prima partidă amicală din cantonamentul de pregătire din Austria, disputată împotriva campioanei Slovaciei, Slovan Bratislava.

Toni Petrea a început meciul cu următorul 11: Iliev – Dimitrov, Pițian, Mitrea, Călugăr – Filip, Bic, Nistor, Tescan – Nagy, Stoica

Slovacii au terminat prima repriză cu un avantaj de două goluri, clujenii irosind însă câteva ocazii mari de gol ratate de Nistor, Stoica și Bic.

În a doua repriză, U Cluj a jucat cu: Iliev (Chirilă, din min. 65), Călugăr (Stoica, din min. 62), Mitrea (Pojar, din min. 77), Miron, Oancea, Bordeianu, Chipciu, Perianu, Hofman, Calcan, Popadiuc.

Următorul meci de pregătire al Universității va avea loc pe 29 iunie, împotriva echipei de pe primul loc în Israel, Maccabi Haifa. Ultimele două amicale înainte de reîntoarcerea la Cluj vor avea loc în 4 iulie, cu MSK Zilina, locul 6 în Slovacia, și în 5 iulie, cu Rakov, lider în campionatul din Polonia.