O victorie și o înfrângere în amicalele susținute de U Cluj în weekend

Universitatea Cluj a învins formaţia de ligă secundă Unirea Dej cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, la Cluj-Napoca, într-un meci amical. Echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău s-a impus prin golurile marcate de Ianis Stoica (36) şi Filip Ilie (82).

”U” a evoluat în formula: Gorcea (Chirilă, 70) – Peteleu (D. Oancea, 70), Mitrea (Piţian, 70), Masoero (A. Miron, 70), Vătăjelu (R. Dimitrov, 70) – Bic (G. Simion, 70), K. Doukoure (Silaghi, 70), D. Nistor (Calcan, 46) – I. Stoica (Tescan, 70), D. Popa (A. Hofman, 70), Al. Cîmpanu (F. Ilie, 70).

Duminică, ”alb-negrii” au mai disputat un  meci amical, la Alba Iulia, cu CSM Reșița, pierdut de această dată cu 1-2 (1-2).  Filip Ilie a deschis scorul pentru „U” în minutul 4, dar reşiţenii au întors rezultatul până la pauză.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a început cu Iliev – Oancea, Piţian, Miron, R. Dimitrov – G. Simion, Silaghi, Tescan – Hofman, F. Ilie, Calcan.

În a doua parte a meciului, pe lângă juniorii Iustin Chirilă, Nicholas Pop şi Alin Techereş, care au mai evoluat pentru prima echipă, tehnicianul i-a mai introdus pe Paul Crişan, Şefan Opriş, Alin Baciu, Mario Tout, Alin Tudorache şi Vlad Lambru.