Liga a II-a | O nouă înfrângere pentru Unirea Dej

O nouă înfrângere pentru Unirea Dej, în ultima deplasare din acest an. Dejenii au cedat, scor 1-2 (0-1), în fața celor de la ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu, într-un meci care a contat pentru a 14-a etapă din Liga 2.

Gazdele au deschis scorul în minutul 24, când Emanuel Nikpalj a înscris din trei metri. Daniel Pop (’65) a restabilit egalitatea cu un șut în forță, de la distanță, însă bucuria dejenilor a durat doar două minute. Onni Tiihonen (’67) a marcat cu o execuție din afara careului mare și astfel toate cele trei puncte au fost adjudecate de echipa din Târgu Jiu.

Primul 11 al Unirii Dej: R. Pop – Pifor, D. Pop, Negrea, Șuteu, Stancovici (’29 Pruteanu/ ’90 Georgiu), Kereki, Ciocan, Fulga (’63 Zamfirescu), Golda, Blaj (C). Rezerve neutilizate: Anca-Trip, Chindriș – Dumitru, Vl. Stancovici, Zanc, D. Șuteu.

În clasament, Unirea Dej se află pe locul 18, cu 10 puncte, și va juca etapa viitoare pe teren propriu cu CS Mioveni, ocupanta locului 5, cu 23 de puncte.