Înfrângere pe final de meci pentru ”Haiduci” în Liga Zimbrilor

Ultimele minute ale partidei dintre Universitatea Cluj și HC Buzău 2012 au fost decisive pentru victoria oaspeților în ciuda faptului că handbaliștii clujeni au controlat cea mai mare parte a întâlnirii.

Meciul disputat duminică seara în Sala Sporturilor „Horia Demian”, contând pentru etapa a 18-a a Ligii Naționale, s-a încheiat cu 28-26 în favoarea oaspeților după ce la pauză ”U” conducea cu 14-10 iar evoluția scorului în ultimele 5 minute a fost una plină de suspans, cele două formații trecând pe rând la conducere pe tabela de marcaj.

Golurile pentru ”U” au fost marcate de: Călin Hossu 11, Sven NIvard 6, Shahoo Nosrati 4, Didi Hrimiuc 3 și respectiv Sergiu Makaria și Ajdin Zahirovic câte 1 gol. Au mai jucat Mark Adoreanu și Raul Ostace iar poarta a fost apărată de Răzvan Szopka.

În etapa viitoare, a 19-a a Ligii Zimbrilor, Universitatea va întâlni luni 4 martie, în deplasare pe CSM Sighișoara.