CFR și U Cluj, victorioase în amicalele de miercuri

Campioana României, CFR Cluj a disputat, miercuri, pe stadionul din Gruia, un meci de pregătire cu liderul din Liga a 3-a, seria a 9-a, Corvinul Hunedoara, formație pe care a învins-o cu 2-0 (0-0). Golurile feroviarilor au fost reușite de Vito, în min.55, și de Bordeianu, min.84.

Dan Petrescu a început partida cu următorul 11: Scuffet – Bălan, Yuri, Kolinger, Braun – Boateng, Cvek, Deac – Roger, Janga, Malele.

După pauză, CFR a jucat cu: Bălgrădean – Mbaye, Billong, Hoban, Brucic – Bordeianu (85’ Muanza), Itu (85’ Lucaci), Gîdea (85’ Niakate) – Ze Gomes, Yeboah, Vito.

Într-un alt amical desfășurat miercuri, pe Cluj Arena, fără spectatori, Universitatea a învins FC Hermannstadt cu 2-1 (0-1).  Golurile clujenilor au fost reușite de Filip, min.60, și Ispas, min.84, în timp ce pentru sibieni a marcat Babic, în min.2.

Eugen Neagoe a început meciul cu: Gorcea – Vlădoiu, Ilie, Pițian, Briceag – Bic, Simion, Remacla, Ely Fernandes – Horșia, Bălan.

U Cluj a început repriza secundă în următoarea alcătuire: Gorcea – Vlădoiu, Ispas, Ilie, Briceag – Filip, Purece, Remacle – Haită, Thiam, Fulop. Din minutul 60 au mai evoluat Păun, Nowak, Mitrea, Romeo și Hofman.