CFR Cluj, victorie în amicalul cu Unirea Dej. Șase juniori au debutat la echipa din Gruia

CFR Cluj a învins formaţia de ligă secundă Unirea Dej cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă, într-un meci amical. Unicul gol al partidei a fost înscris de Daniel Bîrligea (55), după o deschidere excelentă a lui Falco..

Nu mai puţin de şase jucători de la academia clubului din Gruia au debutat la prima echipă în acest meci, Radu Alexandru, Alberto Cimpoeşu, Paul Ciupei, Răzvan Gligor, Alex Nădăşanu şi Darius Salak.

Antrenorul Adrian Mutu a început partida cu echipa: Cimpoeşu – Kresic, Boben, Camora – Fică, Tachtsidis, Aussi, El Kaddouri, Avounou – Falco, Michael.

Au mai evoluat în repriza secundă: Salak (GK), Zejnullahu, Alexandru, Fofana, Mamic, Ciupei, Serebe, Gligor, Nădășanu, Bîrligea.

De cealaltă parte, antrenorul dejenilor, Dragoș Militaru, a început partida cu: R. Pop – D. Pop, Telcean, Chira, Roș, Dulca, Kereki (C), Ad. Pop, Militaru, Blaj, Bîrnoi.

În repriza secundă au mai evoluat: Moroz – Pruteanu, Hofman, Golda, Manole, Călugăr, Fulga.