CFR Cluj a remizat cu Hermannstadt, într-un amical disputat în Gruia

CFR Cluj a disputat, luni, la Baza Sportivă Napoca, un meci amical cu FC Hermannstadt, terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Echipa din Sibiu a deschis scorul în minutul 54, prin Petrișor Petrescu, dintr-o lovitură liberă, echipa campioană reușind să înscrie golul egalizator șapte minute mai târziu, prin Maglica.

De la feroviari au lipsit Manea, și Burcă, convocați la Naționala României, Camora, accidentat, Janga și Yeboah, convocați și ei la echipele naționale din Curacao și Ghana.

Dan Petrescu a început partida cu următorul 11: Scuffet – Hoban, Billong, Țîru, Peteleu – Muhar, Braun, Bordeianu, Cvek – Fica, Maglica.

În repriza a doua CFR a jucat în următoarea formulă: Bălgrădean (Pînzariu) – Hoban, Billong (Kolinger), Țîru (Yuri), Peteleu – Boateng (Razak), Braun, Filip, Cvek – Fica, Maglica

La rândul său, Marius Măldărășanu, antrenorul sibienilor, a început meciul cu: Muțiu – Antoche, Iancu, Limaj, Iancu – Mino Sota, Issah, Medina, Ene – Babic, Balaure.

Pentru campioana României urmează meciul, din deplasare, cu Universitatea Craiova, din etapa a 2-a a play-off-ului SuperLigii. Partida se va desfășura duminică, 2 aprilie, de la ora 21.00, pe stadionul ”Ion Oblemenco”.