Baschet / Performanță remarcabilă pentru „U” Viitorul Cluj-Napoca

Echipa de baschet masculin sub 20 de ani Universitatea Viitorul Cluj-Napoca a reușit o performanță remarcabilă cucerind medaliile de bronz la turneul final al Campionatului Național Under 20 disputat în arena RomSilva din București. Elevii antrenorilor Florin Covaciu și Vlad Bota au învins în partida pentru locul trei pe Artesania București cu 106-77 (pe sferturi 24-23, 20-11, 32-22 și 30-21) și au urcat pe podiumul competiției. Mihnea Tudor Brie a fost, de departe, MVP-ul acestui meci, cu 34 de puncte marcate și 22 de recuperări în cele 40 de minute petrecute pe parchet, secondat fiind de Luca Bogdan Domocoș cu 22 de puncte și 6 recuperări. Felicitări pentru această realizare se cuvin antrenorilor Florin Covaciu și Vlad Bota precum și tinerilor baschetbaliști: Mihnea Brie, Luca Domocoș, Mihnea Divoiu, Mihai Horga, Tudor Văleanu, Cristian Alexandru, Mihail Kracz, Ștefan Popa, Dragoș Tat, Alessio Kiss, Flavius Glaser și Alexandru Ionaș.