Conferinţă: Femeia hindusă în secolul 19

Femeia-hindusa,,Femeia hindusă în secolul 19: tradiţii, religii şi legi coloniale” este titlul unei conferinţe organizate joi, 10 martie, de Centrul Clujean pentru Studii Indiene din cadrul UBB.

Conferinţa va fi susţinută de cercetătoarea Maria-Daniela Pomohaci de la Center for Modern Indian Studies (CeMIS), Georg-August Universität Göttingen, Germania. Evenimentul va avea loc de la ora 16:00, în Sala Popovici a Facultăţii de litere a UBB (str. Horea nr. 31).

Conferinţa va fi urmată de lansarea volumului ,,From Influence and Confluence to Difference and Indifference, Studies on History of Religions”, editor Mihaela Gligor, director al Centrului Clujean pentru Studii Indiene.

M. T.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.