Pledoarie activă pentru sport

Sport-2La sfîrşitul săptămînii trecute, în parcul mare al oraşului a avut loc un concurs sportiv destinat celor mici.

Organizat de femeile social democrate din PSD Dej, în colaborare cu Grădiniţa «Arlechino», concursul a reunit circa 30 de mici sportivi, cu vîrsta cuprinsă între 5 şi 6 ani, care s-au aliniat la start la secţiunile: biciclete, triciclete şi role. După ce s-au familiarizat cu traseul, copiii s-au întrecut pe grupe şi secţiuni.Sport-1

La sfîrşitul întrecerii, toţi au primit diplome şi dulciuri, iar primii trei clasaţi la fiecare secţiune au primit cupe, medalii şi cadouri din partea Organizaţiei de Femei a PSD Dej.

O acţiune binevenită şi bine primită de copii, care şi-a propus să promoveze atît sportul, cît importanţa deprinderii de către cei mici a unui stil de viaţă activ şi sănătos.

M. V.

Recomandat pentru dvs.

Sari la conținut
ziarulfaclia.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.