Baschet / Start lansat al Universităţii Cluj

Formaţia antrenată de Dragan Petricevic a bifat în week-end a doua victorie consecutivă în Liga Naţională de baschet feminin şi are maxim de puncte după două etape. Clujencele au învins, în deplasare, ICIM Arad, scor 75-71, pe „sferturi” 20-24, 25-18, 20-19, 10-10. Universitatea a pierdut primul „sfert” cu 20-24, după ce a condus cu 12-4. Principala marcatoare a Universităţii a fost Adrianne Ross, autoare a 20 de puncte. Celelalte puncte ale învingătoarelor au fost marcate de Gabriela Irimia (11), Chelsea Davis (10), Taneisha Harrison (10), Zahna Medley (9), Mc Kinney (8) şi Anda Mandache (7). Pentru Universitatea au mai jucat, dar fără să înscrie, Bianca Voica şi Cristian Cuţaş. Cele mai multe minute pe parchet le-a acumulat Gabriela Irimia, respectiv 35 şi 21 de secunde.