Victorie pentru U Cluj în meciul cu Luceafărul Oradea

Universitatea Cluj a învins-o acasă pe Luceafărul Oradea cu scorul de 2-0, într-un meci disputat luni în etapa 5-a a Ligii a II-a de fotbal.

Succesul „şepcilor roşii” s-a conturat în prima repriză. Autorii golurilor au fost Hordouan (minutul 8) şi Gavra (42). U Cluj a acumulat 9 puncte şi a urcat pe poziţia a 6-a a clasamentului. Luceafărul, cu 5 puncte, este pe locul 13.

În aceeaşi etapă, marţi va avea loc întâlnirea Fotbal Club Argeş – ACS Energeticianul. Partida Petrolul Ploieşti – Chindia Târgovişte se va juca în data de 12 septembrie.

Sportul Snagov ocupă primul loc în clasament, cu 13 puncte, urmată de Academica Clinceni, 12 puncte, UTA, 10 puncte, Chindia Târgovişte, 10 p (4 jocuri), CS Mioveni, 9 p, U Cluj, 9 p (4 j), ACS Energeticianul, 9 p (4 j) etc.