„U” Cluj, victorioasă într-un amical cu Avântul Reghin

Universitatea Cluj și echipa de liga a 3-a Avântul Reghin s-au întâlnit, la sfârșitul săptămânii trecute, într-un amical disputat la Cluj-Napoca, pe terenul de la Baza Sportivă „Clujana”. Partida s-a încheiat cu victoria „studenților”, scor 2-1. Meciul a început de la 1-0, după golul blitz marcat de Gavra din pasa lui Barbu. Dealtfel, acesta a fost singurul gol al primei reprize, pe care gazdele au dominat-o copios. Avântul Reghin a restabilit egalitatea la opt minute după pauză, iar „U” a gestionat mai bine finalul jocului și a reușit să se impună grație lui Coman. Universitatea a evoluat în formula: Gorcea – Telcean, Taub, Crăciun, Dican, Ștefănescu, Barbu, Văsălie, Pop, Inacio, Gavra. Au mai jucat: Vâtcă, Vomir, Pașcalău, Neciu, Negrean, Rus, Pârvulescu, Ilieș, Goga, Coman, Meșter și Morar. Echipa antrenată de Adrian Falub și-a trecut în cont a treia victorie, după cele obținute în amicalele cu Recolta Dorolț (scor 8-0) și ACS Comuna Recea (scor 3-1).