U Cluj a încheiat la egalitate partida cu Ripensia Timișoara

Echipele Universitatea Cluj şi Ripensia Timişoara au remizat, 1-1 (0-1), în singurul meci programat duminică în etapa a 10-a a Ligii a II-a de fotbal.

Bănăţenii au deschis scorul prin Albert Voinea în minutul 26, iar gazdele au reuşit să egaleze prin Victor Dican în minutul 82. Ripensia ocupă locul 14 cu 12 puncte, iar U Cluj este a 16-a cu 11 puncte.

AS FC Universitatea Cluj – AFC Ripensia Timişoara 1-1

Turris-Oltul Turnu Măgurele ocupă primul loc, cu 22 puncte (9 jocuri), urmată de CS Mioveni, 20 puncte, UTA Arad, 19 puncte (8 j), SCM Gloria Buzău, 19 p (9 j), FC Rapid, 17 p (9 j), etc.

Marţi se joacă meciul Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău (Stadion Municipal – Turnu Măgurele, 19:30), iar partida FC Rapid – UTA Arad a fost amânată pentru 20 noiembrie.
AGERPRES/(AS/autor: Teodor Ciobanu)