„U” Cluj a disputat ultimul amical în Cipru

Universitatea Cluj nu se poate plânge de rezultatele obținute în cantonamentul din această iarnă efectuat în Cipru. După ultimul meci disputat joi după-amiază în compania letonilor de la FK Liepaja, confruntare încheiată nedecis, 1-1, „Șepcile Roșii” se întorc acasă cu un palmares de o victorie, două egaluri și o înfrângere.

În meciul cu FK Liepaja, fiecare dintre cele două formații a câștigat câte o repriză. În prima jumătate, scorul a fost deschis de către letoni, în minutul 21. Tânărul atacant al balticilor, nigerianul Richard Friday, a fost el care a dezghețat tabela. După ce au căutat golul pe tot parcursul reprizei secunde, „alb-negrii” au reușit să marcheze într-un final, în minutul 75, prin Victor Dican, care a stabilit scorul final. Cu acest egal, „U” Cluj își încheie stagiul de pregătire din Cipru, iar astăzi urmează să se întoarcă la Cluj-Napoca. Universitatea a mai înregistrat în insula mediteraneană următoarele rezultate: 4-2 cu Rigas Futbola Skola, 1-3 cu Ararat-Armenia și 2-2 cu Ermis Aradippou.