Luptătorii clujeni campioni naţionali la juniori

La sfârşitul săptămânii trecute oraşul Rădăuţi a găzduit turneul final al Campionatului naţional de juniori pe echipe. La întreceri au participat şi componenţii secţiei lupte libere a CSŞ „Viitorul” Cluj-Napoca, din care au făcut parte şi doi sportivi gherleni, Bogdan Moldovan şi Florin Dreve, ultimul elev la Liceul Tehnologic din Gherla. Gruparea clujeană a fost reprezentată de două echipe. CSŞ „Viitorul I” a ocupat locul I cu 23 puncte, iar CSŞ „Viitorul II” s-a clasat pe locul III cu 19 puncte. Medalia de argint a revenit formaţiei CSŞ Oneşti cu 22,5 puncte. Neapărat trebuie să amintim şi numele antrenorilor echipei campioane: Aurel Şuteu, Vasile Popuţa şi gherleanul, Valentin Sătmărean, adevăraţi şlefuitori de talente.
În perioada 18-19 noiembrie 2017 luptătorii de la CSŞ „Viitorul” Cluj-Napoca vor onora turneul final al Campionatului naţional pe echipe la cadeţi, competiţie găzduită de municipiul Zalău. O bună ocazie pentru tinerii sportivi clujeni de a câştiga noi titluri naţionale!