Handbal / Antrenament cu public pentru Potaissa Turda

CSM Făgăraș a reprezentat o pradă ușoară pentru Potaissa Turda, într-un meci din cadrul etapei a 3-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de handbal masculin. Turdenii au confirmat calculele hârtiei și s-au impus la o diferență de nouă goluri, scor 30-21, după 14-7 la pauză. Gazdele n-au marcat decât o singură dată în primele zece minute, ceea ce spune multe despre cum s-au desfășurat ostilitățile într-o partidă în care nu s-a pus problema învingătoarei. Principalii marcatori ai învingătorilor au fost Pavel și Szoke, ambii cu câte cinci goluri. Etapa viitoare, echipa antrenată de Horațiu Gal va întâlni, pe teren propriu, Universitatea Cluj. Partida se va juca vineri, de la ora 18. Universitatea a fost surclasată, pe teren propriu, de CSM București, în cel de-al doilea joc al etapei și ocupă ultimul loc al clasamentului. În primul meci, campioana en titre Dinamo București a fost ținută în șah de Bucovina Suceava.