Fotbal / Universitatea Cluj s-a impus la Recea

Deja promovată în Liga 2-a, după succesul cu Gaz Metan 2 Mediaş, de pe teren propriu, Universitatea Cluj s-a impus şi pe terenul celor de la ACS Comuna Recea, în cel mai tare meci al etapei a 26-a din cadrul Ligii a 3-a, Seria, disputat miercuri după-masă, pe noul stadion al maramureşenilor. Partida s-a terminat 0-2, deşi Adrian Falub, antrenorul principal al oaspeţilor, a făcut schimbări în echipa de start. După o primă repriză albă, dar cu ocazii la poarta apărată de Gorcea, Universitatea a marcat de două ori prin acelaşi jucător, Ursu, care a marcat în minutele 51 şi 59. Într-un alt meci, Unirea Dej a învins Industria Galda de Jos, scor 1-0, prin golul marcat de Darius Hâmpea, în minutul 65, bifând a doua victorie consecutivă. În clasament, Universitatea Cluj ocupă prima poziţie, cu 65 de puncte, având cu 16 mai mult decât ocupanta locului secund, ACS Comuna Recea.