Fotbal / S-a dat startul în fotbalul mic

A plecat la drum și Liga a 4-a, Zona Cluj, cu 15 echipe. Scorul primei runde a fost realizat de Arieșul Mihai Viteazu, care a măturat terenul cu Armenopolis Gherla, de care a dispus cu 10-0. Observator la acest meci a fost chiar președintele AJF Cluj, domnul Vasile Marc. Partida a fost una liniștită, care n-a ridicat probleme majore brigăzii de arbitri, avându-l la centru pe Marius Chioran. Eroul gazdelor a fost Alexandru Marie, autor a patru goluri. O altă victorie consistentă a fost obținută de Someșul Dej, învingătoare cu 5-0 în fața echipei CSM Câmpia Turzii. Chiar dacă a jucat încă din minutul 44 în inferioritate numerică, după eliminarea lui Mihai Mariș, care a interceptat direct cartonașul roșu, CS Florești s-a impus pe terenul Someșului Gilău, scor 4-2, marcând golurile trei și patru în inferioritate numerică, prin rezervele Nuț și Văidean. Unirea Iclod s-a impus pe terenul Unirii Tritenii de Jos cu un gol încris în minutul 93 de Nicolae Dârjan.